Westfalia

Westfalia

Chameleón medzi nosičmi bicyklov na ťažné je jednoznačne nosič od Westfalie BC60.

 

BC60

Žiaden iný nosič na trhu nie je tak kompaktný, praktický a viacúčelový. Niektoré nosiče sú skladateľné, ale vzhľadom na konštrukciu nerozšíriteľné – Westfalia sa zloží do mimoriadne malých a kompaktných rozmerov ( 580 x 225 x 690 mm) a je možné ju rozšíriť až na kapacitu 3 bicyklov.

bc60adapter


Ale postupne:


Nosič je naozaj prepracovaný do posledného detailu. Je poznať nemeckú precíznosť a jednoduchosť. Upínací systém je rýchloupínací-pákový so zámkom. Nosič je vyklápateľný až takmer do 90 stupňového uhla, čo je vysoko nadpriemerná hodnota.

vyklopenie

Nosič samotný má kapacitu 2 bicykle. Adaptérom je rozšíriteľný na 3 bicykle. Adaptér sa kotví do horizontálneho rámu skrutkami. Všetky bicykle sú uzamykateľné samostatne. Dva na vertikálny rám, tretí bicykel sa zamyká o druhý bicykel, ako je pri všetkých rozširujúcich adaptéroch.

A teraz to najlepšie. Nosič sa vie vďaka prídavnému prepravnému boxu pre BC 60  zmeniť na veľmi praktický batožinový priestor, ktorý je za vozidlom a poskytuje 200L extra objemu, bez toho aby navyšoval spotrebu, prípadne zvyšoval hlučnosť ako boxy na strechu.

westfalia box

Pri Westfalií je možné namiesto boxu umiestniť platformu, ktorá môže slúžiť na prevoz náradia, náčinia, alebo rôzneho príslušenstva, tovaru.

platforma

Zároveň, vďaka ďalšiemu adaptéru, je možné transportovať aj lyže. Túto možnosť ponúkajú len dvaja výrobcovia Westfalia a FabriBici.

 

skiski 2

 

V prípade, že nepotrebujete transportovať 4 bicykle, len ťažko si viem predstaviť lepší nosič bicyklov na ťažné zariadenie, teda okrem nosiča Cykell. :-)

 

 Od roku 2015 je k dispozícií aj vylepšený model a to Westfalia BC 70, ktorý je vylepšeným modelom BC 60tky.

Rozdiely spočívajú v:

  • Optimalizovaný upínací systém pre ľahšiu manipuláciu, vačšiu upínaciu silu, automatické uzamknutie gule ťažného zariadenia.
  • je o 1 kg ľahší
  • vizuálny facelift použitím hliníkových líšt
  • pridaná ochrana voči korózií dvojitým náterom - práškované lakovanie

 

 

Nosiče si môžete on-line zakúpiť v sekcií: Produkty Westfalia

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info