Thule

 

Thule

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie THULE sú v Európe top značkou v povedomí ľudí. Jedná sa o mimoriadne silného hráča na trhu s nosičmi. Značka Thule je v zásade globálny líder v autopríslušenstve. V oblasti nosičov bicyklov na ťažné nezaostáva, ale jedine v tejto oblasti už nehrá „prvé husle". Jednoznačne treba, ale vyzdvihnúť inovatívnosť a praktickosť nosičov. Thule nás v roku 2015 a 2016 zaplavila novinkami v tomto segmente. V roku 2015 predstavila úplne novú modelovú radu Thule VeloCompact. Jedná sa o modely Thule VeloCompact 924 s kapacitou 2 bicyklov a Thule VeloCompact 926 s kapacitou troch bicyklov a možnosťou rozšírenia na nosnosť 4 bicyklov. Poďme, ale poporiaku.

924926

               Thule VeloCompact 924                           Thule VeloCompact 926

Nový nosič VeloCompact nie je nasledovníkom modelu Thule G6. Mimochodom tento model je konštrukčne zastaralý ( je na trhu už 11 rokov). Svojho času bol prakticky neprekonateľný. Zo strany Thule tu bol jeden pokus ako ho jemne „zmodernizovať" (pridaním LED svetiel), ale to bol jeho posledný „facelift". Keďže LED svetlá boli problematické, tak ich v roku 2015 opäť vymenili za klasické žiarovky.


Thule VeloCompact je nosič v ktorom odstránili všetky funkčné nedostatky, ktoré sa rokmi zbierali používaním modelu G6.

Najdôležitejšou a najpodstatnejšou zmenou je kompletne prepracovaný upínací systém. Jedná sa rýchloupínací pákový mechanizmus. V útrobách mechanizmu sú štyri hliníkové svorky, ktoré sa „zahryznú" do guľe ťažného zariadenia a oprú sa o driek ťažného zariadenia. Pri povolení mechanizmu nosič samovoľne nepadá, čo bola výrazná výčitka modelu G6. Čo sa týka statického a dynamického zaťaženia, tu nastal pokrok. Nosič je mimoriadne pevný.

thule

Pomerne silným nedostatkom modelu G6 bola jeho šírka 137cm. Nosič bol absolútne neskladný. V prípade modelu VeloCompact je šírka horizontálneho rámu 103cm, čo je rozmer vhodný pre bežný kufor osobného auta. Jednotlivé plastové supporty sú šírkovo nastaviteľné, ale žiaľ nie osobitne, iba všetky naraz :-(

support


Neprešiel ani rok, a thule urobilo malé kozmetické úpravy. V prvom rade odstránili malé, ale veľmi podstatné „muchy" upínacieho systému (pri zaťažení sa zasekával), druhom rade išlo o kozmetickú úpravu a to facelift svetiel.

thule velo

Mimochodom plastovú základňu v ktorej sa svetlá vysúvajú ponechali plastovú, pôsobí veľmi krehko, a pri prvom náraze svetlo odpadáva.

Nosič s kapacitou 3 bicyklov je pomocou adaptéru rozšíriteľný až na kapacitu 4 bicyklov, čo je najčastejšie dopytovaná zostava.

Čo treba určite pochváliť, v tomoto prípade konštrukéri mysleli aj na majiteľov vozidiel s piatym kolesom na zadných dverách. Vďaka adaptéru 924-1 síce znížite kapacitu nosiča o jeden bicykel, ale je to jeden z mála nosičov, ktorý vôbec na vozidlo namontujete.

Súhrn vlastností:


+

  • Dizajn
  • Upínací mechanizmus (po facelifte)
  • Pevnosť nosiča
  • Použité materiály
  • Praktickosť ( off road adapter), a rozšíriteľnosť

-

  • Svetlá v plastovom ráme
  • Absencia nastavenia šírky nosiča samostatne pre každý bicykel

 

       Zaujímavou novinkou v roku 2016 je nosič bicyklov Thule VeloSpace. Nosič s takmer rovnou horizontálnou základňou (vhodný pre transport kolobežiek).

Thule VeloSpace

 

Pri tomto nosiči je možnosť upevniť na základňu aj box. Je to novinka roku 2016, takže prax ukáže jeho obľúbenosť, výhody, nevýhody.

 Produktové video Thule VeloCompact:

Nosiče si môžete on-line zakúpiť v sekcií: Produkty THULE

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info