Atera

atera 

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie Atera sú zaujímavou alternatívou zo širokého spektra nosičov.
V Atere máme k dispozícií na výber zo štyroch modelových variánt. Sú to modely:

 


Atera Strada Sport M3,          Atera Strada DL3,          Atera Strada EVO 3         Atera Strada Vario 3.

            ATERA

 

Všetky varianty sú k dispozícií s kapacitou dva a tri bicykle. Okrem modelu Vario sú všetky ostatné rozšíriteľné pomocou adaptéra o jeden bicykel. Spoločným prvkom pre všetky nosiče je upínací systém. Jedná sa o rýchloupínací pákový mechanizmus so zámkom a poistkou na rukoväti. Na hornej časti upínacieho mechanizmu je ukazovateľ správnosti osadenia nosiča na guľu ťažného zariadenia.

UPíNANIE ATEREA  

Rovnaké je pri všetkých modeloch aj upnutie bicyklov. Atera ako jeden z mála výrobcov ostal pri obopínacom páse (oceľ-plast) s ozubením a zámkom. Tento spôsob je trošku ťažkopádny, ale v každom prípade to nie je jeho mínusom.

RáM

 

Výrazným rozdielom medzi jednotlivými modelmi je spôsob vyklopenia-vysunutia nosiča. Jedine modelová rada Strada Sport M sa nevysúva, ale vyklápa. Os vyklopenia uhol vyklopenia sú postačujúce pre štandardné vozidlá.

                           Vyklopenie                                                                    Vysunutie

Atera M                  evo

Vyššie rady ako sú modely DL, EVO, Vario sa nevyklápajú, ale vysúvajú po oblúkovej koľajničke, čím zabezpečia dostatok priestoru medzi nárazníkom a bicyklami aj pre vozidlá s krídlovými dverami (Multivan, Vito, V-classa atd. ) V tomto bode nachládame signifikantný rozdiel medzi modelom Sport M, a Modelom DL.

Dizajnovým odskokom od týchto modelov je rada EVO. Efektné svetlá v plastovom ráme dodávajú nosiču elegantný vzhľad.

svetla

Pri tomto modeli je aj efektne spracované vyklopenie horizontálneho rámu, ktorý je však mimoriadne nízky. Prvý krát už sa stretávame s možnosťou relatívne rýchlo demontovať ramienka horizontálneho rámu. Je to síce zdĺhavé a ťažkopádne, ale vítame možnosť to tam mať.

ramena

Na vrchole modelových radov sú modely Vario. Zlučujú v sebe všetky prvky predošlých modelov, no navyše sú elegantne zložiteľné do kompaktných rozmer. Daňou za zloženie je však to, že nosiče Atera Strada Vario nieje možné kapacitne rozšíriť.

vario

Všeobecne patria nosiče Atera do prvej päťky v rebríčku európskych producentov nosičov bicyklov na ťažné zariadenie. V jej širokom spektre si môže každý užívateľ nájsť to čo mu vyhovuje.

 

Nosiče si môžete on-line zakúpiť v sekcií:  Produkty ATERA

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info